Nepravidelné kurzy

Nepravidelné dílny a kurzy probíhají na adrese Flema Studio, Nerudova 36, České Budějovice (za IGY). Občas jsme též z kurzem na cestách. Kontakt je: Petra Frojdová, rezervace na tel.: 607 787 706 nebo e-mail: pfrojdova@flema.net, platbu prosím uhraďte na BÚ 264747044/2010.

ÚNOR:

Drienok17.2.2018 9-16 hod. Kurz výroby bylinné kosmetiky: odnesete si mýdlo, tuhý šampon, krém, balzám, parfém, vonnou sůl do koupele. Načerpáte mnoho informací pro vlastní domácí výrobu a dostanete papírový manuál. K dispozici budete mít veškeré ingredience a vybavení. Čeká na Vás den plný vůní a alchymie. Dozvíte se něco o bylinkách a jejich účincích a kombinovat je budete podle vlastní fantazie. Výroba kosmetiky bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 5 let, samostatně pak od 7let. Kurzu se může účastnit max. 8 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 2000,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
Tkaní18.2.2018 9-16 hod. Celodenní kurz základů tkaní: čeká Vás den plný vlněného tkaní. Naučíte se tkát na hřebenových stavech, karetkách, náramkových stavech, lucetkách, rámech. Nakoukneme do tajů bambulkovače a květinkovače. Veřte, že Vás po kurzu nenechá chladným už žádné klubko vlny a tkaní úplně propadnete. Kurz se koná 18. 2. 2018 od 9 do 16 hodin a zúčastní se ho maximálně 10 osob, takže se vám lektorka bude moci věnovat opravdu individuálně. Tkaní bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 7 let, samostatně pak od 9. Kurzu se může účastnit max. 8 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 2100,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
palickovani120.2.2018  18 – 20:30 hod. Paličkování – kurzem Vás i letos bude provázet Dana Vařilová (pro mě člověk, který se snad s paličkami narodil). Budeme se scházet 1x měsíčně. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Dana všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časové dispozici prakticky vše ukáže, poradí či nasměřuje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 500,- Kč
23 – 25.2.2018 PŘÁSTKY U KLARISEK – Zima ještě nekončí a proto vás srdečně zveme do tepla ke kachlovým kamnům na přástky u klarisek. Kromě tradičních ukázek zpracování vlny, předení, tkaní či plstění se můžete těšit i na možnost výroby vlastního výrobku. Vedle přípravy plstěného mýdla se můžete těšit na plstěné šperky, brože, čelenky a mnoho dalšího. V rámci náročnějších workshopů si můžete odnést vlastnoručně vyrobený plstěný klobouk, tašku či pohodlné domácí bačkory. V hlavní sále budou různé vlnařské dílny. V seminárních sálech budou vetší workshopy, na které je dobré si zarezervovat místo na tel.: 607 787 706.

prastky plakatprastky u klarisek1 prastky u klarisek2

 BŘEZEN:

17.3.2018 10 – 18 hod. Trh ANDĚL PÁNĚ – Dobový trh jako z pohádky i otevřené řemeslné dílny jsou opět tady! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen.
18.3. 2018 10-15hod. Rudolfovské trhy – velikonoční dílna + předení na kolovratu.
palickovani120.3.2018  18 – 20:30 hod. Paličkování – kurzem Vás i letos bude provázet Dana Vařilová (pro mě člověk, který se snad s paličkami narodil). Budeme se scházet 1x měsíčně. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Dana všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časové dispozici prakticky vše ukáže, poradí či nasměřuje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 500,- Kč
Pyrografie24.3. 9–14 hod. a 15–20 hod. Pyrografický kurz – Veškerý pomůcky a materiál v ceně + teplý nápoj. Jistě si nejeden z vás vzpomenete na dětská léta, kdy jste z ohniště potají kradli uhlíky, nebo na svůj první rozžhavený hřebík, kterým jste pak vypalovali do dřeva různé ornamenty, písmena a první malůvky. Patříte-li tedy k těm, co mají rádi vůni páleného dřeva, tak tento kurz vás pohladí po duši a zašimrá v nose. 24. 3. 2018 si tuto vůni v Flema studiu vychutnáte plnými doušky. Pomocí ohně budeme do dřeva kreslit vzory, květy, stromy, domy no prostě co nám ruce a fantazie dovolí. Kurzu se zúčastní maximálně deset osob, takže se vám lektorka bude moct individuálně věnovat a na kurzu bude vládnout příjemná rodinná atmosféra. Kurz zvládnou děti od 8 let. Za tento kurz vám poděkuje nejeden muž dámy. Cena je 900,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
Hanácké kraslice25.3. 9–14 hod. a 15–20 hod. Naučte se dělat kraslice zdobené slámou: 5hodinový kurz Hanácké kraslice. Nádhera, že? Naučte se taky takové kraslice a zapište se na cca 5hodinový kurz pořádaný Flema Studiem. Kurz je zaměřený na zdobení slámou. Technika je to náročná na čas, a tak si z kurzu odnesete sice jen jednu kraslici, ale za to jedinečnou. Veškerý materiál je v ceně kurzu. Kraslici zvládnou vyrobit i děti od 8 let, mají totiž hbité a šikovné prstíky, takže jim to půjde jedna radost. Max. počet účastníků je 8 lidí. Délka kurzu je 5 hodin. Samozřejmě pokud se věnuji jen 2 lidem oproti 8, může kurz trvat daleko kratší dobu. Proto nemusíte chvátat a naopak čas využijte k získání více informací od lektora :) Cena je 750,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
31.3.-1.4.2018 Velikonoční trhy u Klarisek – mýdlárna, Hanácké kraslice, vlněné zvířátka.
BÍLÁ SOBOTA 31.3.2018 VELIKONOČNÍ JARMARK A ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE
O bílé sobotě se můžete v rámci velikonočního programu opět těšit na dobový trh
i otevřené řemeslné dílny! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. 10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička a Seminární místnosti platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ PRO MALÉ I VELKÉ Nenechte si ujít tradiční velikonoční tvoření pro děti všeho věku!  10.00–16.00 hod, Seminární místnosti, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč DERNISÁŽ FILMOVÉ VÝSTAVY ANDĚL PÁNĚ 2 Úspěšná výstava k filmové pohádce Anděl Páně 2 opouští po pěti měsících město Český Krumlov! Přijďte se o Bílé sobotě symbolicky rozloučit s andělem Petronelem a čertem Uriášem! 17.00 hod, Velký sál omezená kapacita, vstup zdarma, možnost rezervace v Návštěvnickém centru

BOŽÍ HOD VELIKONOČNÍ 1.4.2018 VELIKONOČNÍ SLAVNOST NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE Jitřenka, pletení pomlázek, barvení vajíček a mnoho dalšího na Klášterním dvoře! Přijďte se pobavit za poslechu folklórní hudby a tance! 14.00–16.00 hod, Klášterní dvůr, platidlo Klášterní žetony, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

DUBEN:

terarium86.4.2018 15-17hod. 18-20hod. Divadlo Kampa Kurz výroba domácího dekorativního mini terária – Mini terária nebo též známé jako mini zahrádky jsou úžasným dekorativním prvkem interiéru. Jedná se v současné době rovněž o velmi módní záležitost. Nemusí se však nutně vždy jednat jen o terária, ve kterých jsou k vidění agamy, hadi nebo chameleoni. Můžete si vyrobit vlastní terárium například ze skleněné vázy, mini baňky, žárovky či mísy. Na našem kurzu si jednu takovou mini zahrádku vlastnoručně uděláte. V ceně kurzu máte jeden teplý nápoj. Sebou si vezměte jen dobrou náladu, jinak vše potřebné dostanete u nás v dílně. Do terária si můžete zakomponovat nějakou postavičku či objekt. Něco máme v dílně, ale pokud máte svůj oblíbený, který chcete použít a má max. rozměr 4 cm můžete jej vzít sebou. Délka kurzu je cca 2hodiny. Může se stát, že budou jen např. 2 účastníci na kurzu v určitou hodin místo plánovaných 8. Pak je délka kurzu variabilní. Samozřejmě pokud se věnuji jen 2 lidem oproti 8, může kurz trvat daleko kratší dobu. Proto nemusíte chvátat a naopak čas využijte k získání více informací od lektora :) Max. počet účastníků je 8 lidí. Kurz vhodný i pro děti od 7 let.     Cena 850,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
kosmetika77.4. 2018 od 9 – 15 hodin Divadlo Kampa – Kurz domácí výroby bylinné kosmetiky – čeká Vás den plný vůní a alchymie. Naučíte se vyrobit mýdlo, tuhý šampon, krém, balzám, parfém i vonnou sůl do koupele a vše si také po skončení kurzu odnesete domů. Dozvíte se něco o bylinkách a jejich účincích a kombinovat je budete podle vlastní fantazie. Kurz se koná 7.4. 2018 od 9 do 15 hodin a zúčastní se ho maximálně 8 osob, takže se vám lektorka bude moci věnovat opravdu individuálně.Výroba kosmetiky bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 5 let, samostatně pak od 7 let. Pokud bude dítě nebo děti tvořit společně s vámi, platíte jen jedno kurzovné, budete-li mít každý své výrobky, je potřeba zakoupit pro každého vlastní voucher.  Cena 2000,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
pyrografie77.4. 2018 od 16 – 20 hodin Divadlo Kampa – Kurz pyrografie – Jistě si nejeden z vás vzpomenete na dětská léta, kdy jste z ohniště potají kradli uhlíky, nebo na svůj první rozžhavený hřebík, kterým jste pak vypalovali do dřeva různé ornamenty, písmena a první malůvky. 7.4. 2018 si oheň a dřevo vychutnáte plnými doušky. Pomocí ohně budete do dřeva kreslit vzory, květy, stromy, domy, no zkrátka co vám ruce a fantazie dovolí. Kurzu se zúčastní maximálně deset osob, takže se vám lektorka bude moct individuálně věnovat a na kurzu bude vládnout příjemná rodinná atmosféra. Kurz zvládnou děti od 8 let. Za tento kurz vám poděkuje i nejeden muž. Cena 900,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
plsbroz18.4.2018 9 – 12 hodina Výroba plstěných šperků – Chcete si vyrobit svůj jedinečný a originální šperk? Tak tento kurz je pro Vás šitý na míru. Na kurzu se naučíte základům suchého a mokrého plstění a odměnou pro vás bude náhrdelník, naušnice a brož, které si vyrobíte dle vlastní nálady a fantazie. Kurzem Vás provede naše lektorka Petra, která se Vám jako matka tří dětí bude s trpělivostí věnovat a tak i ten co si myslí, že není řemeslně nadám odejde s krásnou sadou. Kurz s pomocí rodičů zvládnou i děti od 5 let, samostatně pak od 7 let. Pokud bude dítě nebo děti tvořit společně s vámi, platíte jen jedno kurzovné, budete-li mít každý své výrobky, je potřeba zakoupit pro každého vlastní kurz.  Cena 799,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
plstene mydlo18.4.2018 13-16 hodina – Výroba plstěného mýdla a pouzdra – Vyzkoušejte si základy mokrého plstění. Na kurzu si vyrobíme plstěné mýdlo a následně plstěné pouzdro. U mýdla si vyzkoušíme i základy suchého plstění u finálního zdobení mýdla. Relaxací vám bude tvorba Vašeho jedinečného pouzdra dle vlastní fantazie a domů si odnesete spoustu zážitků a nových vědomostí. Kurzem Vás bude provázet naše lektorka Petra, která s trpělivostí matky tři dětí udělá mistra i z toho kdo si v těchto věcech moc nevěří. Kurz s pomocí rodičů zvládnou i děti od 5 let, samostatně pak od 7 let. Pokud bude dítě nebo děti tvořit společně s vámi, platíte jen jedno kurzovné, budete-li mít každý své výrobky, je potřeba zakoupit pro každého vlastní kurz.  Cena 699,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
palickovani117.4.2018  18 – 20:30 hod. Paličkování – kurzem Vás i letos bude provázet Dana Vařilová (pro mě člověk, který se snad s paličkami narodil). Budeme se scházet 1x měsíčně. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Dana všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časové dispozici prakticky vše ukáže, poradí či nasměřuje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 500,- Kč