Nepravidelné kurzy

Nepravidelné dílny a kurzy probíhají na adrese Flema Studio, Nerudova 36, České Budějovice (za IGY). Občas jsme též z kurzem na cestách. Kontakt je: Petra Frojdová, rezervace na tel.: 607 787 706 nebo e-mail: pfrojdova@flema.net, platbu prosím uhraďte na BÚ 264747044/2700.

Listopad:

Pětilistá růže CK Kláštery1.11. 18-21 hod. Tkaní na hřebenový stavech – kurzem Vás i letos bude provázet Jitka Sovová. Na kurz budou navazovat kurzy tkaní na karetkách a tkaní na ostatních nástrojích. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Jitka všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časových možností prakticky vše ukáže, poradí či nasměruje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 350,- Kč
Přástky15.11. 18-21 hod. Tkaní na karetkách – kurzem Vás i letos bude provázet Jitka Sovová. Na kurz bude navazovat kurz tkaní na ostatních nástrojích. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Jitka všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časových možností prakticky vše ukáže, poradí či nasměruje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 350,- Kč
Paličkování21.11. 18-20:30 hod. Paličkování – kurzem Vás i letos bude provázet Dana Vařilová (pro mě člověk, který se snad s paličkami narodil). Budeme se scházet 1x měsíčně. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Dana všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časové dispozici prakticky vše ukáže, poradí či nasměřuje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 500,- Kč
Quilling22.11. 18-21 hod. Quilling – kurzem Vás i letos bude provázet Jitka Sovová. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Jitka všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností vše ukáže, poradí či nasměruje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Quilling nebo také papírový filigrán je výtvarné umění, jehož hlavním materiálem jsou papírové proužky. Proužky se stáčí quillingovým perem do spirálek a vzniklé spirálky se pomocí prstů formují do různých tvarů (lístek, kapka, kytička). Tvary se pomocí lepidla fixují na podklad (papír, krabičky, rámečky…) a vytváří se z nich originální obrazce. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 10 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 350,- Kč.
Související obrázek
24-25.11. 9-18 hod. Kreativ Soběslav – za Flema studio přivezeme do KD Soběslav háčkované čepice, hotová mýdla či tuhé šampóny. 
29.11.18-21 hod. Výroba adventního věnce – výrobou Adventního věnce Vás provede Lenka Petrásková. Pod jejím vedením si jistě uděláte svůj vysněný a vlastnoručně dělaný věnec ať už na stůl či na vchodové dveře. Materiál v ceně. Kapacita je 8 míst. Proto prosíme o včasnou rezervaci. Cena 400,- Kč.
Kláštery Český Krumlov mýdla29.11.15-16 hod. Výroba mýdla a vonné soli – u nás ve studiu si vyrobíte své vlastní osobité mýdlo a vonnou sůl do koupele. Namícháme si základ mýdla a soli, přidáme šumavské bylinky, vůni a barvu (kdo bude chtít). Kapacita je 10 míst. Proto prosíme o včasnou rezervaci. Cena 100,- Kč.

 

 

Prosinec:

Výsledek obrázku pro home made cosmetics production 1.12.13-17 hod. Výroba vánoční domácí kosmetiky – ve studiu máte možnost si vyrobit ať už pro sebe nebo jako dárky pro své blízké, různé voňavé kosmetické produkty. Na výběr je mýdlo, tuhý šampón, vonná sůl, balzám na rty cena 50,-Kč/ks, malý parfém a deodorant cena 80,-Kč/ks, velký parfém a krém 150,-Kč/ks. Máte jedinečnou šanci si namíchat své osobité voňavé kosmetické dárky. Kapacita je omezena počtem vyráběných produktů. od 13-17hod. zvládneme vyrobit max. 100ks produktů/záleží na náročnosti. Proto prosíme o včasnou rezervaci. Cena dle vybraných kusů.
Velká dílna
2.12. 9-18 hod. Adventní dílny Muzeum Adalberta Stiftera Horní Planá – Za Flema studio přivezeme mýdlárnu, tedy možnost si vyrobit vlastní mýdlo či vonnou sůl do koupele. Taktéž vezeme hotová mýdla, tuhé šampóny, vlněné andělíčky, sušené houby a čaje. Cena dílny je 50,- Kč.
2-3.12. 9-18 hod. Adventní dílny Hluboká nad Vltavou, Alšova galerie – Za Flema studio přivezeme mýdlárnu, tedy možnost si vyrobit vlastní mýdlo či vonnou sůl do koupele. Taktéž vezeme háčkované čepice, bačkůrky, vlněné andílky, hotová mýdla, tuhé šampóny. Cena dílny je 50,- Kč.
Rodný dům Adalberta Stiftera5.12. 18-21 hod. Tkaní na ostatních nástrojích – kurzem Vás i letos bude provázet Jitka Sovová. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Jitka všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časových možností prakticky vše ukáže, poradí či nasměruje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Na kurzu se naučíte vládnout lucetkou, dutinkou a náramkovým stávkem. Kurz je určen všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 350,- KčVizovické pečivo
8.12. 13-17 hod. Výroba vlněných andělíčkú + pečení Vizovického těsta – přijďte si udělat vlněného anděla nebo ozdoby z Vizovického těsta na Váš vánoční stromeček. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena za 3 výrobky je 100,- Kč.
9.12. 9-18 hod. Adventní dílny Českokrumlovské kláštery – Za Flema studio přivezeme mýdlárnu, tedy možnost si vyrobit vlastní mýdlo či vonnou sůl do koupele + vlněné andílky. Taktéž vezeme hotová mýdla, tuhé šampóny, vlněné andělíčky, sušené houby a čaje. Cena dílny je 50,- Kč.Výsledek obrázku pro wool angel
9.12. 9-18 hod. Adventní dílny Hluboká nad Vltavou, Alšova galerie – Za Flema studio přivezeme mýdlárnu, tedy možnost si vyrobit vlastní mýdlo či vonnou sůl do koupele + Vizovické pečivo. Taktéž vezeme háčkované čepice, bačkůrky, vlněné andílky, hotová mýdla, tuhé šampóny. Cena dílny je 50,- Kč.
Výsledek obrázku pro Felted Nativity Scene12.12. 18-20:30 hod. Paličkování – kurzem Vás i letos bude provázet Dana Vařilová (pro mě člověk, který se snad s paličkami narodil). Budeme se scházet 1x měsíčně. Kurz je určen jak pro začátečníky tak i pokročilé. Jelikož je kurz určen pro menší počet lidí, může se Dana všem individuálně věnovat. Každému v rámci kurzu dle jeho zkušeností a časové dispozici prakticky vše ukáže, poradí či nasměřuje. Na Vás je pak samostatná domácí práce (dle Vašich časových možností), na kterou budete následně příště navazovat. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 500,- Kč
15.12. 15-18 hod. Plstěný betlém – již generace před námi si vyráběly vlastní osobité betlémy a Vy máte teď možnost si právě jeden takový vlněný udělat. Proto neváhejte a zavítejte mezi nás. Dílna je určena všem věkovým kategoriím. Kapacita je 6 lidí. Proto prosíme o včasnou rezervaci místa. Cena dílny je 400,- Kč
16.12. 9-18 hod. Adventní dílny Českokrumlovské kláštery – Za Flema studio přivezeme mýdlárnu, tedy možnost si vyrobit vlastní mýdlo či vonnou sůl do koupele. Taktéž vezeme háčkované čepice, bačkůrky, vlněné andílky, hotová mýdla, tuhé šampóny. Cena dílny je 50,- Kč.
Vytlačovaný perník16.12. 9-18 hod. Adventní dílny Hluboká nad Vltavou, Alšova galerie – Za Flema studio přivezeme mýdlárnu, tedy možnost si vyrobit vlastní mýdlo či vonnou sůl do koupele + vytlačovaný perník.Taktéž vezeme hotová mýdla, tuhé šampóny, vlněné andělíčky, sušené houby a čaje. Cena dílny je 50,- Kč. Cena dílny je 50,- Kč.
19.12. 14-16 hod. Vytlačovaný perník a Vizovické pečivo tak trošku jiný perník. V tento den si upečete staročeský vytlačovaný perník a to sice 5ks. Kapacita je 20 lidí. Prosíme tedy o včasnou rezervaci. Zvláště pokud si perníků chcete vyrobit více. Cena dílny je 150,- Kč.

Krásné Vánoční svátky a na viděnou v novém roce

Výsledek obrázku pro vytlačovaný perník

LEDEN:

Kláštery Český Krumlov mýdla19.1.2018 v časech 13:30–14:30, 15–17hod., 17:30–19:30 hodVýroba mýdla, vonné soli a balzámu na rty – vyrobíte a odnesete si mýdlo, balzám a vonnou sůl do koupele. K dispozici budete mít veškeré ingredience a vybavení. S Flema Studiem vás čeká kurz plný vůní a alchymie. Naučíte se vyrobit mýdlo, balzám a vonnou sůl do koupele a vše si také po skončení kurzu odnesete domů. Dozvíte se něco o bylinkách a jejich účincích a kombinovat je budete podle vlastní fantazie. Výrobu zvládnou děti s doproodem od 2 let, samostatně pak od 6let. Kurzu se může účastnit max. 8 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 500,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
kosmetika720.1.2018 9-16 hod. Kurz výroby bylinné kosmetiky: odnesete si mýdlo, tuhý šampon, krém, balzám, parfém, vonnou sůl do koupele. Načerpáte mnoho informací pro vlastní domácí výrobu a dostanete papírový manuál. K dispozici budete mít veškeré ingredience a vybavení. Čeká na Vás den plný vůní a alchymie. Dozvíte se něco o bylinkách a jejich účincích a kombinovat je budete podle vlastní fantazie. Výroba kosmetiky bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 5 let, samostatně pak od 7let. Kurzu se může účastnit max. 8 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 2000,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
Filcování21.1.2018 9-14 hod. Dopolední kurz suchého plstění: výroba víly, jehelníčku, naušnice a plstěné zvířátko či skřítek. Veškeré pomůcky, materiál a vybavení studia k dispozici. Sebou jen dobrou náladu. Teplý nápoj v ceně kurzu. Na dopoledním kurzu Flema Studia se dozvíte, co všechno lze vytvořit pomocí rukou, filcovacích jehel, drátku a vlny. Proniknete do světa suchého plstění a vytvoříte si jedinečné výrobky, které si po skončení kurzu odnesete s sebou domů. Techniky plstění budou bavit nejen dospělé, ale zvládnou je i děti od pěti let. Pokud bude dítě nebo děti tvořit společně s vámi, platíte jen jedno kurzovné. Budete-li mít každý své výrobky, je potřeba zakoupit pro každou osobu vlastní voucher. V závěru jen dodat, že konečně zjistíte na co se používá filcovací jehla s označením L, M či S. Výroba bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 5 let, samostatně pak od 7let. Kurzu se může účastnit max. 10 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 850,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.
Plstěné mýdlo21.1.2018 15-20 hod. Opolední kurz mokrého plstění: Na opoledním kurzu se dozvíte, co všechno lze vytvořit pomocí rukou, vody, mýdla, filcovacích jehel a vlny. Proniknete do světa mokrého plstění a vytvoříte si jedinečné výrobky, které si po skončení kurzu odnesete s sebou domů. Kurz se bude konat 21. 1. 2018 v opoledních hodinách a zúčastní se ho maximálně deset osob, takže se vám budeme moct individuálně věnovat a ve studiu bude vládnout příjemná rodinná atmosféra. Nejdříve si vyzkoušíme základy mokrého plstění na plstěném mýdle a volně přejdeme k výrobě náhrdelníku a jako zlatý hřeb se pustíme do výroby pouzdra. Výroba bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 5 let, samostatně pak od 7let. Kurzu se může účastnit max. 10 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 850,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.

 

 

ÚNOR:

Drienok17.2.2018 9-16 hod. Kurz výroby bylinné kosmetiky: odnesete si mýdlo, tuhý šampon, krém, balzám, parfém, vonnou sůl do koupele. Načerpáte mnoho informací pro vlastní domácí výrobu a dostanete papírový manuál. K dispozici budete mít veškeré ingredience a vybavení. Čeká na Vás den plný vůní a alchymie. Dozvíte se něco o bylinkách a jejich účincích a kombinovat je budete podle vlastní fantazie. Výroba kosmetiky bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 5 let, samostatně pak od 7let. Kurzu se může účastnit max. 8 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 2000,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.

 

 

Tkaní18.2.2018 9-16 hod. Celodenní kurz základů tkaní: čeká Vás den plný vlněného tkaní. Naučíte se tkát na hřebenových stavech, karetkách, náramkových stavech, lucetkách, rámech. Nakoukneme do tajů bambulkovače a květinkovače. Veřte, že Vás po kurzu nenechá chladným už žádné klubko vlny a tkaní úplně propadnete. Kurz se koná 18. 2. 2018 od 9 do 16 hodin a zúčastní se ho maximálně 10 osob, takže se vám lektorka bude moci věnovat opravdu individuálně. Tkaní bude bavit nejen dospělé, ale i děti – s pomocí rodičů ho zvládnou už od 7 let, samostatně pak od 9. Kurzu se může účastnit max. 8 osob, abychom se jim mohli individuálně věnovat. Cena kurzu je 2100,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.

 

BŘEZEN:

Pyrografie24.3. 9–14 hod. a 15–20 hod. Pyrografický kurz – Veškerý pomůcky a materiál v ceně + teplý nápoj. Jistě si nejeden z vás vzpomenete na dětská léta, kdy jste z ohniště potají kradli uhlíky, nebo na svůj první rozžhavený hřebík, kterým jste pak vypalovali do dřeva různé ornamenty, písmena a první malůvky. Patříte-li tedy k těm, co mají rádi vůni páleného dřeva, tak tento kurz vás pohladí po duši a zašimrá v nose. 24. 3. 2018 si tuto vůni v Flema studiu vychutnáte plnými doušky. Pomocí ohně budeme do dřeva kreslit vzory, květy, stromy, domy no prostě co nám ruce a fantazie dovolí. Kurzu se zúčastní maximálně deset osob, takže se vám lektorka bude moct individuálně věnovat a na kurzu bude vládnout příjemná rodinná atmosféra. Kurz zvládnou děti od 8 let. Za tento kurz vám poděkuje nejeden muž dámy. Cena je 900,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.

 

Hanácké kraslice25.3. 9–14 hod. a 15–20 hod. Naučte se dělat kraslice zdobené slámou: 5hodinový kurz Hanácké kraslice. Nádhera, že? Naučte se taky takové kraslice a zapište se na cca 5hodinový kurz pořádaný Flema Studiem. Kurz je zaměřený na zdobení slámou. Technika je to náročná na čas, a tak si z kurzu odnesete sice jen jednu kraslici, ale za to jedinečnou. Veškerý materiál je v ceně kurzu. Kraslici zvládnou vyrobit i děti od 8 let, mají totiž hbité a šikovné prstíky, takže jim to půjde jedna radost. Max. počet účastníků je 8 lidí. Délka kurzu je 5 hodin. Samozřejmě pokud se věnuji jen 2 lidem oproti 8, může kurz trvat daleko kratší dobu. Proto nemusíte chvátat a naopak čas využijte k získání více informací od lektora :) Cena je 750,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.

 

 

DUBEN:

terarium87 – 8.4.2018 Kurz výroba domácího dekorativního mini terária – Mini terária nebo též známé jako mini zahrádky jsou úžasným dekorativním prvkem interiéru. Jedná se v současné době rovněž o velmi módní záležitost. Nemusí se však nutně vždy jednat jen o terária, ve kterých jsou k vidění agamy, hadi nebo chameleoni. Můžete si vyrobit vlastní terárium například ze skleněné vázy, mini baňky, žárovky či mísy. Na našem kurzu si jednu takovou mini zahrádku vlastnoručně uděláte. V ceně kurzu máte jeden teplý nápoj. Sebou si vezměte jen dobrou náladu, jinak vše potřebné dostanete u nás v dílně. Do terária si můžete zakomponovat nějakou postavičku či objekt. Něco máme v dílně, ale pokud máte svůj oblíbený, který chcete použít a má max. rozměr 4 cm můžete jej vzít sebou. Délka kurzu je cca 2hodiny. Může se stát, že budou jen např. 2 účastníci na kurzu v určitou hodin místo plánovaných 8. Pak je délka kurzu variabilní. Samozřejmě pokud se věnuji jen 2 lidem oproti 8, může kurz trvat daleko kratší dobu. Proto nemusíte chvátat a naopak čas využijte k získání více informací od lektora :) Max. počet účastníků je 8 lidí. Kurz vhodný i pro děti od 7 let.     Cena 850,- Kč / možnost získání výhodnější ceny na slevomatu.