Kurzy pro děti

15. 4. 2016
Realizovali jsme první kurzy "Zpracováváme vlnu od A do Z" pro děti na dvou českobudějovických základních školách

Už od počátku našich snah o šíření rukodělných prací vázaných na zpracování vlny, se setkáváme se zájmem ze strany škol, školních družin a různých zájmových kroužků. Vyslyšeli jsme jejich prosby a v posledních dvou týdnech jsme realizovali první dva kurzy "Zpracováváme vlnu od A do Z" na dvou základních školách v Českých Budějovicích. Co kurz dětem přinesl? Dozvěděly se jaká máme plemena ovcí, která z nich se hodí na vlnu a jak často se ovečky stříhají. Vyzkoušely si celý proces zpracování vlny, od praní a zbavení drobných nečistot, česání na bubnové česačce Flema až po tvoření vlastních výrobků. Děti si vyzkoušely výrobu kuliček, míčků a dredů procesem mokrého filcování a seznámily se i s technikou plstění za sucha. Mezi výrobky se tak objevilo hnízdo s vajíčky, pan Paleček v botě, kapr nebo barevné míčky. Potom si děti vyzkoušely tkaní na tkalcovském, hřebenovém, rámovém stavu, stav na náramky, stužkový stav a lucetku. Kupodivu jsme od této činnosti nemohli odehnat kluky, kteří se nechali nalákat až na poslední tématický kus, kterým bylo předení. Tentokrát jsme neukazovali předení na kolovrátku, ale na vřetánku.

Děti odcházely domů nadšené a vrátily se nám i pozitivní ohlasy od jejich rodičů, kterým doma vyprávěly o svých zážitcích. Potěšil nás zájem a možnost využití našich výrobků do budoucna na praktické vyučování ve škole či družině.

Chci být informován o nových návodech a produktech

Pokud nám poskytnete svou emailovou adresu, budeme vás informovat o nových návodech, zajímavých produktech a možnostech jejich využití. Jako členové naší komunity budete mít také možnost získat speciální slevy na vybrané výrobky.
chevron-down