Filcovaná knižní záložka myš

Na hrubé zpracování tvarů a jejich spojení používáme filcovací jehlu velikost L. Na přidělání detailů a dohlazení tvarů filcovací jehlu velikost M a na nejjemnější detaily filcovací jehlu velikost S.
Filcovací jehly nebo celé sady na filcování najdete v sekci Obchod, kde můžete zakoupit i ovčí vlnu připravenou k plstění.

Připravíme si cca 10g šedivé vlny a tu rozdělíme na dvě poloviny. První část rozložíme na podložku a pomocí vpichů jehlou velikosti L, vlnu zpevňujeme a tvarujeme do tvaru myši. Přidáme chlupatý drátek a zakryjeme druhou částí vlny. Opět zpevníme za pomocí vpichů. Myš několikrát otočíme při vpichování, aby se obě půlky rovnoměrně zaplstily do sebe. Pokud máme podklad dostatečně pevný, vpichováním jehly M zjemníme povrch myšky. Stejnou metodou si připravíme uši, jazyk a nos, kde si necháme kus nezaplstěné vlny, kterou pak za pomocí vpichování jehlou velikosti L, připevníme části k tělíčku. Na oči vezmeme dvě části tmavé vlny a promneme mezi prsty, aby vznikly dvě kuličky. Ty pak připevníme jehlou S k tělu.